JazzCorner
JazzCorner.com
 

JazzCorner.com is the largest portal for the official websites of hundreds of jazz musicians and organizations. New features on JazzCorner include the jazz video share where you can upload and share jazz and blues videos, JazzCorner Jukebox, surf the net with Jazz always on, submit your latest jazz news, and check out what's hot at JazzCorner's Speakeasy, the busiest bulletin board for jazz. Be the first to know where Jazz artists are performing in our gigs section, and be sure to listen to our podcasts with established and up and coming jazz musicians in our Innerviews section.


 
JazzCorner
Roster:


ArrangerBassBig BandsBlogsBookingBroadcastersCampsCelloConsultingDrumsEducationEventsFestivalsFilmFluteGroupsGuitarHarmonicaManagementOrganOrganizationsPercussionPianoProducingPublicityPublishingRadio PromotionRecord CompaniesRecording StudiosSaxophoneTromboneTrumpetVibesVocalsWriters


About JazzCorner:

History
Contact Us
Privacy Policy

 


JazzCorner News:

Submit News
Share |

Boşanma Avukatından Tavsiyeler
(Published: July 15, 2015)

İstanbul, nüfus ve sanayileşme dışında boşanma oranı açısından da ilk sıralarda yer almaktadır. Boşanma avukatı olarak şimdiye kadarki gözlemlerimize göre; Teknolojinin gelişmesi,akrabalık ilişkilerinin zayıflaması ve son dönemde özellikle genç kuşak arasında yayılan özgürlükçü yaklaşımlar evlilik müessesine büyük darbe vurmuştur. Dolayısıyla evli çiftler de bu olumsuzluklardan etkilenmiş,tartışmalar büyük kavgalara, kavgalarda zaman zaman darp olaylarına kadar gitmiştir. Bir de aileler bu tartışmalara katılınca kurtarılabilir evlilikler sona ermiştir. Boşanma avukatı da tam bu dönemlerde sürece dahil olmuş ve yargılama süreci böylece başlamıştır. Boşanma nedenlerine şöyle bir bakarsak;en başta zina yer almaktadır. Sonrasında ise cana kastetmek, pek kötü davranış, ağır derecede onur kırıcı davranış, suç işlemek, haysiyetsiz yaşam sürmek, terk, akıl hastalığı ve şiddetli geçimsizlik olarak sıralayabiliriz. Özellikle zina ve şiddetli geçimsizlik en sık karşılaştığımız boşanma nedenleridir. Boşanma avukatı olarak ispatında en çok zorlandığımız boşanma davası ise şiddetli geçimsizlik nedeni ile açılan boşanma davasıdır. Boşanma davalarında tanık anlatımlarının yeri bambaşkadır. Sırf tanık anlatımları ile bile dava kazanılabilinir.  Ancak tanık bulacağız diye boşanma konusu olay hakkında bilgi ve görgüsü olmayan şahısların mahkemede hazır edilmesi olumsuz sonuçlarda doğurabilir. Bu nedenle boşanma davasının uzman bir boşanma avukatı ile sürdürülmesi zorunludur. Bu boşanma avukatı konusunda ise http://www.istanbulavukat... sitesi ile görüşebilirsiniz.

Boşanma davalarında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de sürelerdir. Şöyle ki;örneğin zina nedeniyle boşanma davası açacak eşin sadakat yükümlülüğüne aykırı davranışı öğrenmesinden itibaren 6 ay içerisinde boşanma davasını açması gerekmektedir. Aksi takdirde aldatmayı öğrenen eşin dava hakkı düşer. Bunun yanı sıra aldatmayı öğrenen eşin aldatan eşi affetmesi durumunda da sonradan aldatmaya dayalı boşanma davası açma hakkı yoktur. Çünkü aldatan eş affedilmiştir. Bu kapsamda Aldatan eşe sms veya whatsapp yolu ile gönderilmiş affetme iradesi içeren mesaj affetme sayılır. Örneğin `seni affettim, bir daha lütfen beni affetme seni seviyorum` gibi beyanlar dava hakkını sona erdiren beyanlardır. Açılacak boşanma davasında davalı eş bu hususu ispat ettiğinde dava reddedilecektir. Boşanma davaları anlaşmalı (boşanma davaları hariç) genellikle uzun sürmektedir. Bunun nedeni ise tarafların sosyal ve ekonomik durum araştırmalarının uzun sürmesi, nafaka ve velayet hususlarının çözümü sürecinin zaman alması bu kapsamda pedagog görüşünün alınması vs gibi nedenlerle davalar uzamaktadır. Ancak her iki tarafın da boşanmayı kabul etmesi durumunda bu süreç kısalabilir. Bu konuda boşanma avukatına danışılıp fikir alışverişinde bulunulmasını tavsiye ediyoruz.

More Information: http://www.istanbulavukatara.com/bosanma-avukati/


Email Address:


HOME :: ROSTER :: PODCASTS :: NEWS :: JUKEBOX :: SHOP :: CONTACT

History :: Contact Us :: Privacy Policy

© 1996-2018 JazzCorner